Przeskocz do treści

pierwsza strona

Loading

Lista laureatów

o artykule ...

  • Publikacja elektroniczna: 7 listopada 2016

Laureaci Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki od roku 1978

(Z) złoci, (S) srebrni i (B) brązowi

  • 2016
    (S) Łukasz Kamiński (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie), Przewodniki i pary maksymalne
    (S) Adam Klukowski (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie), Wielomiany z podłogami
    (B) Grzegorz Dłużewski (Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu), O pewnej charakteryzacji równoległościanu
  • 2015
    (Z) Tomasz Przybyłowski (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu), O budowaniu na trójkącie
    (Z) Michał Zawalski (XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie), Uogólnione twierdzenie Grünbauma
    (S) Filip Rękawek (Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie), O równobocznym trójkącie kappa i jego własnościach
    (S) Krzysztof Zamarski (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Ciągi komplementarne
    (B) Jadwiga Czyżewska (Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica w Warszawie), Kolorowanie płaszczyzny, prostych, okręgów
    (B) Wojciech Niewiara, Michał Stach, Piotr Sikorski, Tobiasz Szemberg (7 LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie), Kolorowanie płaszczyzny
  • 2014
    (Z) Paweł Piwek (LO im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach), Krzywe przegubowe
    (Z) Artur Zubilewicz (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Krzywe stożkowe
    (S) Michał Baran (III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie), Przeprawa przez podzielności sum kwadratów
    (S) Kamil Klimkowski (II LO w Zduńskiej Woli), O pewnym równaniu funkcyjnym
  • 2013
    (Z) Kamil Rychlewicz (I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi), Bramki unarne w logice wielowartościowej
    (S) Samuel Kozłowski (III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku), Punkt Miquela i powiązane zagadnienia w zadaniach geometrycznych
    (B) Bartłomiej Grochal (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Tajemnice funkcji σ oraz |τ. Dzielniki liczb naturalnych
    (B) Rafał Żelazko (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie), Charakterystyka rozbicia zbioru co najwyżej przeliczalnego
  • 2012
    (Z) Wojciech Nadara (XIV LO im. S. Staszica w Warszawie), Grafy k-dobre
    (Z) Bartłomiej Zawalski (XIV LO im. S. Staszica w Warszawie), Powrót średnich
    (S) Dominik Burek (III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie), O tajemniczym punkcie |X442
    (S) Aleksander Horawa (I SLO im. I. Bergmana w Warszawie), Skończone przestrzenie metryczne
    (B) Anna Szczepańska (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Zadanie o spotkaniu
  • 2011
    (Z) Wojciech Nadara (XIV LO im. S. Staszica w Warszawie), O prawdopodobieństwie, wyznacznikach i pokryciach cyklowych
    (S) Anna Dymek (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Sangaku - japońskie inspiracje
    (S) Aleksander Czarnecki (I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie), Problem pewnych ciągów
    (B) Adam Baranowski (I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Sopocie), Liczby zespolone w geometrii
  • 2010
    (Z) Michał Miśkiewicz (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie), Urok zbioru µ
    (S) Tomasz Pełka (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Jak zabrać się za potężną potęgę i znaleźć Grupę Trzymającą Rozwiązanie
    (S) Mateusz Wróbel (I PLO im. M. Kopernika w Opolu), Nieprawdopodobieństwo - czyli o tym, jak matematyk rzuca igłą
    (B) Bartosz Górecki (IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie), Średnie ułamkowe, nierówności pomiędzy średnimi
    (wyr) Kamil Piszczek (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Parabole i ich własności
  • 2009
    (S) Martha Ubik (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Oszacowanie sumy długości przekątnych
    (B) Michał Zając (Gimnazjum nr 2 w Brzesku), O pewnej grze grafowej
    (wyr) Tomasz Dwojak (I LO im. Cypriana K. Norwida w Bydgoszczy), Twierdzenie Leibniza oraz twierdzenie o siecznych dla wielokąta
    (wyr) Maciej Rzeszut (VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie), Charakteryzacja złożeń ustalonej liczby rzutów liniowych
  • 2008
    (Z) Joachim Jelisiejew (I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku), Nierówności między średnimi
    (S) Martha Ubik (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Punkty charakterystyczne na prostej Eulera
    (S) Adam Wyrzykowski (Gimnazjum nr 8 w ZSO nr 4 im, C.K. Norwida w Olsztynie), Podzielność liczb w poziomych rzędach trójkąta Pascala
    (B) Mikołaj Bińkowski (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Nullstellensatz w kombinatoryce przestrzennej
    (B) Jacek Rzeniewicz (I LO im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku), Numeryczne rozwiązywanie problemów matematycznych
  • 2007
    (Z) Tomasz Kobos (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Zbiory kresowe dla wielomianów o współczynnikach całkowitych
    (S) Magdalena Bojarska (Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie), O cyklach Hamiltona w grafach powstałych z drzew
    (S) Mateusz Pluta (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Wykorzystanie inwersji względem okręgu w dowodzie twierdzenia o n+2 okręgach stycznych
    (B) Mikołaj Bińkowski (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), O wpisywwaniu trójkątów w trójkąty i pewnym szczególnym punkcie
    (B) Przemysław Mazur (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), (Nie)rozwiązany problem w teorii nierówności
    (wyrI) Jarosław Pyzik (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Waga elektroniczna i problem monety fałszywej
    (wyrII) Danuta Niedziałowska (I LO im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie), Matematyczna zabawka, czyli o macierzy Wythoffa
    (wyrII) Krzysztof Kamil Pisera (III LO im. Stanisława Staszica w Zgierzu), Podzielność liczb naturalnych
  • 2006
    (Z) Jan Szejko (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie), Ciąg, który lubi nierówności
    (S) Krzysztof Dorobisz (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), Reszty potęgowe
    (S) Tomasz Tkocz (II LO im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku), O problemie związanym z twierdzeniem Rolle'a
    (B) Aleksander Kubica (V LO w Bielsku-Białej), Od zadania olimpijskiego do twierdzenia
    (wyr) Magdalena Bojarska (Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie), O liczbie kątów ostrych wielokąta
    (wyr) Jarosław Pyzik (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Co je koza na śniadanie
  • 2005
    (Z) Michał Marcinkowski (III LO im. A. Mickiewicza we Wrocławiu), Prz(e)chodzi Euler do Nagela…
    (S) Paweł Janica (II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach), Podziały przestrzeni euklidesowych
    (S) Tomasz Warszawski (V LO im. A. Witkowskiego w Krakowie), O cyklach i klikach
    (B) Arkadiusz Męcel (I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie), Symetrie różniczkowe
    (B) Marcin Pitera (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Kilka problemów na szachownicy
    (B) Jan Szejko (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie), Dwusieczna, wysokość i środkowa przecinające się w jednym punkcie
    (wyr) Jarosław Pyzik (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), O sumach, ich właściwościach i wykorzystaniu
  • 2004
    (Z) Marcin Pitera (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Niezmienniki w geometrii
    (S) Agnieszka Kałużna (Gimnazjum nr 1 w Olkuszu), Uogólnienie twierdzenia Stewarta na czworościan
    (B) Lech Stawikowski (III LO im. A. Mickiewicza we Wrocławiu), Ciągi jednomonotoniczne, funkcje modularne i nierówności
    (wyr) Arkadiusz Męcel (I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie), Zbiory fraktalne
  • 2003
    (Z) Marcel Kołodziejczyk (I LO im. Kopernika w Łodzi), Waga szalkowa i uogólniony problem fałszywej monety
    (Z) Aleksandra Kwiatkowska (XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu), O istnieniu funkcji ciągłej, przyjmującej każdą wartość z góry zadaną ilość razy
    (S) Juliusz Jabłecki (III LO im. A. Mickiewicza we Wrocławiu), O rozrzedzeniach zbioru liczb naturalnych i szeregach P-harmonicznych
    (B) Krzysztof Mroczek (Liceum Przymierz Rodzin w Warszawie), Problem komiwojażera
    (B) Piotr Szafruga (II LO im. Króla Jana III w Krakowie), Wielowymiarowe muzeum i jego strażnicy
    (wyr) Juliusz Jabłecki i Lech Stawikowski (III LO im. A. Mickiewicza we Wrocławiu), O porządkowaniu zależności wektorów losowych związanym z pewną klasą funkcji
    (wyr) Arkadiusz Męcel (I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie), O twierdzeniu Morleya do funkcji na wymiar
    (wyr) Robert Obryk (Gimnazjum nr 16 im. Stefana Batorego w Krakowie), O ukrytej podzielności wielomianów jednej zmiennej
  • 2002
    (Z) Wiesław Zajiczek (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu), Matematyczne modele osobliwości czasoprzestrzeni klasycznych
    (B) Łukasz Lach (Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu), Rozwiązywanie wybranych problemów planimetrii i algebry przy zastosowaniu liczb zespolonych
    (B) Krzysztof Rutczyński (I LO im. S. Żeromskiego w Kielcach), Anatomia zbioru Mandelbrota i jej związek z ciągiem Fibonacciego
    (wyr) Jakub Staromłyński (Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu), Rekurencja i funkcje tworzące
  • 2001
    (Z) Juliusz Jabłecki (III LO we Wrocławiu), O pewnym równaniu funkcyjnym
    (S) Piotr Sulich (III LO w Olkuszu) i Maciej Zakarczemny (I LO w Opolu), Analogia ciągu Fibonacciego i dowolnych rekurencji liniowych
    (B) Łukasz Brzyski (XII LO w Krakowie), Prosta Eulera i jej własności
    (B) Jan Kowal (ZSMech.-Elek. w Żywcu), Nie tylko cyrklem i linijką
  • 2000
    (S) Piotr Sulich (II LO w Olkuszu), Obrót o kąt na płaszczyźnie: zastosowania i własności
    (S) Mirosław Żwiryn (XXVI LO w Łodzi), Wstęp do teorii macierzy nD
  • 1999
    (Z) Jakub Onufry Wojtaszczyk (XIV LO w Warszawie), O liczbie podziałów wielokąta wypukłego na równoległoboki
    (S) Łukasz Kamiński i Paweł Rochman (IV LO w Toruniu), Sumy ze współczynnikami Newtona
  • 1998
    (S) Michał Ślęzak i Michał Tkacz (V LO w Krakowie), Sfera dwunastu punktów
    (B) Jakub Gismatullin (XIV LO we Wrocławiu), O pewnych własnościach sumy cyfr
  • 1997
    (Z) Grzegorz Kapustka i Michał Kapustka (V LO w Krakowie), O pewnych własnościach parzystokątów wpisanych i opisanych na okręgach
    (B) Maciej Mostowski (XIV LO w Warszawie), O wielomianach przyjmujących w liczbach całkowitych wartości będące kwadratami liczb całkowitych
  • 1996
    (Z) Michał Stukow (I LO w Gdańsku), Krótka historia dowodu pewnego twierdzenia
    (S) Adam Osękowski (XIV LO w Warszawie), Zastosowanie liczb zespolonych w zadaniach geometrycznych
    (B) Tomasz Kowalski i Artur Wirowski (I LO w Łodzi), Cechy podzielności liczb
  • 1995
    (Z) Tomasz Osman (I LO w Kielcach), Wielowymiarowe uogólnienie twierdzenia Bezouta
    (S) Krzysztof Krupiński (I LO w Jeleniej Górze) i Karol Tokarczyk (XIV LO we Wrocławiu), Nakładanie się wielu figur wewnątrz wielokątów
    (B) Rafał Łochowski (ZSElek. w Radomiu), Zależności między zbieżnością i rozbieżnością pewnych szeregów
  • 1994
    (S) Piotr Wojciech Śniady (XIV LO we Wrocławiu), Geometryczne dowody twierdzeń dotyczących ułamków Fareya
    (B) Piotr Matusiewicz (THut.-Mech. w Ostrowcu Świętokrzyskim), Ilustracja geometryczna najczęściej spotykanych średnich algebraicznych
  • 1993
    (S) Ilona Królak (LO, Carolinum w Nysie), Symbol Newtona - inaczej
    (B) Roman Wencel (TElek. w Opolu), Czytając Sierpińskiego
  • 1992
    (Z) Marek Pycia (I LO w Bielsku-Białej), Pewne nierówności funkcyjne
    (B) Krystian Witkowski (V LO w Krakowie), O pewnych ciągach rekurencyjnych
  • 1991
    (Z) Marcin Kasperski (IX LO w Warszawie), 27 zbiorów wypukłych bez środka symetrii
    (S) Grzegorz Zwara (IV LO w Toruniu), Wspólne punkty stałe wielomianów komutujących
    (B) Małgorzata Sęk (ZSZ w Wieliczce), Łamane spiralne
  • 1990 - konkurs nie został ogłoszony
  • 1989
    (Z) Krzysztof Oleszkiewicz (LX LO w Warszawie), Skacząc po stożkowych
    (S) Rafał Kapelko (III LO we Wrocławiu), Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji zmiennej naturalnej
    (B) Katarzyna Trójca (I LO w Bytomiu), Granica złożenia funkcji
  • 1988
    (Z) Andrzej Daniluk (V LO w Krakowie), O pewnych przekształceniach płaszczyzny
    (S) Adam Czornik (I LO w Bytomiu), Twierdzenia Steinera i Mascheroniego
  • 1987
    (Z) Andrzej Żuk (III LO we Wrocławiu), Opis izometrii wybranych przestrzeni metrycznych
    (B) Lucyna Dziedzic (LO w Działdowie), Teoria głodnej kozy
  • 1986
    (Z) Piotr Jędrzejewicz (Toruń), O pewnych własnościach przestrzeni euklidesowych
  • 1985
    (Z) Piotr Hajłasz (XIV LO w Warszawie), O pewnej metodzie dowodzenia nierówności
    (S) Bogdan Pelc (LO w Mikołowie), O pewnym niezmienniku topologicznym wielościanów w przestrzeni n |-wymiarowej
  • 1984
    (Z) Michał Wojciechowski (XIV LO w Warszawie), O pewnym rozkładzie figur środkowo symetrycznych
    (S) Bogdan Pelc (LO w Mikołowie), Zastosowanie kongruencji w znajdowaniu cech podzielności w dowolnym układzie liczbowym
    (B) Joanna Karwowska (XX LO w Krakowie), Potęgowanie macierzy czwórników
  • 1983
    (Z) Jacek Kaleta (LO w Świdnicy), Twierdzenie o pewnej szczególnej metodzie całkowania
    (S) Wojciech Wałecki (XIV LO w Warszawie), O błonach mydlanych
    (B) Henryk Łukomski (ZSZ w Gliwicach), Negacje liczb n|-cyfrowych oraz otrzymywanie wyników negacji w układzie dziesiątkowym bez zamiany na układ dwójkowy
  • 1982
    (Z) Mariusz Skałba (IV LO w Krośnie), O pewnym problemie z elementarnej teorii liczb
    (S) Janusz Kalinowski (XIV LO we Wrocławiu), Powierzchnie stopnia drugiego i rysowanie kwadryk za pomocą komputera WANG 2200T
    (B) Mirosław Matlęga (TB w Cieszynie), Rozcięcia powierzchni jednostronnych
  • 1981
    (Z) Jarosław Wróblewski (XIV LO we Wrocławiu), Wokół kongruencji w pierścieniu liczb algebraicznych całkowitych
    (S) Jacek Rzeźnikowski (II LO w Bydgoszczy), Elementy geometrii metrycznej
    (B) Elżbieta Ziarko (LE w Wieliczce), Metryka miejska i jej konsekwencje w planimetrii
  • 1980
    (Z) Zbigniew Jelonek (II LO w Krakowie), Pewna analogia
    (S) Robert Cozaś (V LO w Krakowie), Pewne równania rekurencyjne i ich zastosowanie w teorii ułamków łańcuchowych
    (B) Waldemar Hołubowski (LO w Mysłowicach), Inwersja
  • 1979
    (Z) Dorota Kuchta i Piotr Ponikowski (XIV LO we Wrocławiu), Równania diofantyczne pierwszego stopnia
    (S) Marek Kubowicz (V LO w Krakowie), Równania funkcyjne
    (B) Anna Brzezińska (III LO we Wrocławiu), Nierówności i ich zastosowania
  • 1978
    (Z) Paweł Domański (Poznań), Liczby Fibonacciego
    (S) Urszula Łach (Wodzisław Śląski), Równania różniczkowe i niektóre ich zastosowania w fizyce
    (B) Bogusława Grzywacz (Wrocław), Przekształcenie afiniczne płaszczyzny na płaszczyznę w ujęciu analitycznym