Przeskocz do treści

Delta mi!

Loading

LXVIII Olimpiada Matematyczna

o artykule ...

  • Publikacja w Delcie: lipiec 2017
  • Publikacja elektroniczna: 30 czerwca 2017
  • Wersja do druku [application/pdf]: (106 KB)
obrazek

W zawodach stopnia pierwszego wzięło udział 1495 uczniów, do zawodów stopnia drugiego zakwalifikowano 632 uczniów, a do zawodów stopnia trzeciego - 154 uczniów.

Nagrody stopnia pierwszego

  • Mariusz Trela (30) - V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Nagroda stopnia drugiego
  • Bartłomiej Bollin (24) - Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu.
  • Jan Fornal (23) - LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Nagrody stopnia trzeciego

  • Radomił Baran (18) - LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
  • Jakub Boguta (18) - I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.
  • Jakub Brojacz (18) - VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach.
  • Damian Burczyk (18) - III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Maciej Dziuba (18) - II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.
  • Jakub Kamiński (18) - LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
  • Łukasz Kamiński (18) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Piotr Kowalewski (18) - III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.
  • Aleksandra Kowalska (18) - Gimnazjum im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głogowie Małopolskim.
  • Adrian Koźluk (18) - XIII LO w Szczecinie.
  • Jakub Kubacki (18) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Jędrzej Kula (18) - V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Jan Lebioda (18) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Tomasz Przybyłowski (18) - Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu.
  • Jacek Salata (18) - V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
  • Michał Siennicki (18) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Szymon Stolarczyk (18) - II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce.
  • Jakub Węgrecki (18) - III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.
  • Radosław Żak (18) - Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.
  • Jadwiga Agnieszka Czyżewska (17) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Stanisław Strzelecki (17) - XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie.
  • Antoni Żewierżejew (17) - III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Nagrody stopnia czwartego

  • Jan Kociniak (14) - I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim.
  • Maciej Maruszczak (14) - XIII LO w Szczecinie.

Nagrodę im. Andrzeja Mąkowskiego za najlepiej zredagowane poprawne rozwiązanie zadania z finału LXVIII Olimpiady Matematycznej otrzymały następujące osoby:

  • Philip Smolenski-Jensen (zadanie 4) - XIII LO w Szczecinie.
  • Szymon Stolarczyk (zadanie 4) - II LO im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce.
  • Mariusz Trela (zadanie 2) - V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej dziękuje wszystkim, którzy pomagali finalistom w przygotowaniach do zawodów.

Zadania oraz pełną wersję komunikatu można znaleźć na stronie www.om.edu.pl.