Przeskocz do treści

Delta mi!

Loading

XIIOlimpiada Matematyczna Juniorów

o artykule ...

  • Publikacja w Delcie: lipiec 2017
  • Publikacja elektroniczna: 30 czerwca 2017
  • Wersja do druku [application/pdf]: (66 KB)
obrazek

W XII Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, adresowanej do uczniów gimnazjum, wzięło udział 12154 uczniów z 1157 szkół. Do zawodów drugiego stopnia awansowało 1104 uczniów z 478 szkół, a do zawodów finałowych 173 uczniów z 94 szkół.

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Juniorów postanowił przyznać 85 osobom z 58 szkół tytuł laureata pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Otrzymali je następujący zawodnicy:


Laureaci I stopnia

Stanisław Piotr Hauke, Aleksandra Łucja Kowalska, Marcelina Marjankowska, Iwo Pilecki-Silva, Tomasz Ślusarczyk, Radosław Żak, Jakub Maciej Baranowski, Paweł Franciszek Gadziński, Kacper Harasimowicz, Łukasz Marek Orski, Jakub Franciszek Piotrowicz, Rafał Piotr Pyzik, Michał Umiński

Laureaci II stopnia

Dominik Oskar Bałaban, Juliusz Banecki, Adam Stanisław Barański, Cezary Mikołaj Botta, Jagoda Maria Bracha, Antoni Buraczewski, Dominik Bysiewicz, Dominik Paweł Chmura, Bartłomiej Cieślar, Mieszko Jakub Grodzicki, Justyna Joanna Jaworska, Gabriel Marian Kiciński, Tymoteusz Kucharek, Piotr Michał Lisicki, Paweł Łacek, Filip Nogaj, Franciszek Stanisław Nowak, Krzysztof Marek Olejniczak, Justyna Maja Palikowska, Witold Pietroń, Mateusz Kamil Sabat, Mateusz Scharmach, Jakub Sprawka, Dawid Sula, Joanna Maria Wojciechowska, Mateusz Wróblewski, Kacper Zieniuk, Mikołaj Tomasz Znamierowski

Laureaci III stopnia

Jakub Franciszek Adamek, Natalia Agnieszka Adamska, Piotr Aksamit, Mieszko Baszczak, Daniel Bernatowicz, Jan Bogucki, Aleksander Robert Bosek, Adam Dankowiakowski, Oskar Dąbkowski, Damian Wojciech Dąbrowski, Jan Paweł Dobrakowski, Wojciech Jan Drozd, Julia Helena Filip, Krystyna Maria Gasińska, Krzysztof Mikołaj Gąciarz, Robert Higgins, Igor Kamiński, Kosma Jan Kasprzak, Piotr Maksymilian Kępczyński, Michał Kierul, Julian Jacek Kocerka, Krzysztof Tomasz Kosson, Mateusz Franciszek Krajewski, Patryk Marszałek, Tomasz Modzelewski, Mateusz Jakub Nowak, Michał Józef Nowak, Jakub Nowakowski, Piotr Adam Pomagalski, Julia Radzio, Paweł Sajdak, Szymon Sobczak, Michał Staniewski, Michał Jan Stankiewicz, Szymon Szecówka, Michał Sławomir Szwej, Jakub Terlikowski, Aleksander Jan Walenciak, Kacper Wasiak, Dominik Wawszczak, Michał Antoni Wiliński, Antoni Maciej Wiśniewski, Marek Zbysiński, Piotr Zygmunt

Komitet Główny OMJ pragnie serdecznie podziękować Fundacji mBanku, Instytutowi Matematycznemu PAN, Szkole Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie oraz Wydziałowi Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej za wsparcie organizacji Olimpiady, a także Fundacji mBanku, Panu Franciszkowi Hutten-Czapskiemu oraz redakcji czasopisma Delta za ufundowanie nagród dla laureatów OMJ.

Zadania oraz pełną wersję komunikatu można znaleźć na stronie www.omg.edu.pl.